Rolandból hátralévő idő: |
|||
120 |
4 |
12 |
22 |
nap | óra | perc | m.perc |
Gyógyszertárak
Kígyó Patika
2700 Cegléd
Reggel u. 2.
Telefonszám: 315-114
Készenl. tel.: 06 20 476 0699
Egészségügy
Orvosok
Patikák
Ügyeletek
HÍREK A MEGYEHÁZÁRÓL
Wéber Antal Díj 2025 »
A PEST VÁRMEGYEI ÉPÍTÉSZ KAMARA PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA
A WÉBER ANTAL DÍJ 2025. ÉVI ADOMÁNYOZÁSÁRÓL
A Pest vármegyei Építész Kamara (a továbbiakban: PMÉK) a 2014. évi küldöttgyűlésén Wéber Antal magyar műépítész emlékére az illetékességi területén kamarai tagsággal rendelkező tagok részére, a szakmai megítélés szerinti legkiválóbb alkotói tevékenységet folytatók számára adományozható Wéber Antal elismerő díjat alapított. A Díj olyan természetes személynek (kivételes esetben csoportnak) adományozható, aki a PMÉK tagjaként, illetve egykori tagjaként, a környezet alakítása, fejlesztése és védelme szempontjából meghatározó alkotó tevékenysége kiemelkedően magas színvonalú szakmai értékeket hordoz. A Díj alapító okirata a http://www.pmek.hu honlapon megtekinthető.
A pályázati anyagok benyújtásának határideje: 2025. január 31.
A benyújtott pályázatnak az alábbiakat kell tartalmaznia:
- kitöltött adatlap;
- kitöltött javaslati lap (önálló pályázat esetén nem szükséges);
- portfólió:
a Díjra javasolt, illetve a Díjra pályázó személy munkásságának ismertetése írott és képi formában (szakmai életrajz, publikációk, díjak, közszereplés stb.), továbbá különösen a díj odaítélésének megalapozására alkalmas, kiemelkedő színvonalú alkotások bemutatása az esetleges alkotótársak nevének feltüntetésével (max.50 MB terjedelemben egy fájlba fűzve: az elbírálást segítő rajz, skicc, fotó, publikáció; képek 72 DPI felbontásban, 42x29 cm méretben, JPG formátumban);
A teljes pályázati anyagot digitális formátumban a Pest vármegyei Építész Kamara honlapján lehet benyújtani:
https://pmek.hu/weber-antal-dij-jelentkezes
Technikai jellegű kérdések az alábbi e-mail címen tehetők fel: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Philipp Frigyes
a PMÉK elnöke
Városmarketing gyémánt díj – pályázat »
A Magyar Marketing Szövetség a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézetének szakmai szervezésében immár 10. évben hirdeti meg a „Városmarketing gyémánt díjat”, melynek keretében gyűjtik és „gyémántokkal ismerik el a jó, példaértékű, hely-marketing megoldásokat, a kommunikációs tevékenységet, a stratégiai tervező, márka- és identitás-építő munkát, a rendezvényeket, a fejlesztési programok marketingjét.
Idén is keresik a sok új gyémánt-tulajdonost, a „marketing fővárosát”, a „kisvárosi elsőt”, a marketingaktív megyét”, a városmarketing nagykövetét” és a „Vármegyei identitásmarketing különdíj” várományosát is.
2025. január 15-ig várják a pályázatokat a díj honlapján (varosmarketingdij.hu).
• Idén is a szokásos négy kategóriában lehet nevezni.
• 2023. augusztusától 2024. december 31. között megvalósult marketing megoldásokkal, eszközökkel lehet négy kategóriába sorolva pályázni. A 2024 évi kiemelt témánk, új különdíjunk a városfejlesztést, városépítést támogató projektek legjobbjait ismeri el.
• Most is várják a határon túli magyar települések, közösségek pályázatait is, külön értékelik az itthoni településekkel való együttműködést, így a testvérvárosi pályázatok az itthoniak gyémántjainak számát is növelik.
• Önállóan, vagy partnerségben pályázhatnak azon vállalkozások, gazdasági szervezetek is, melyek marketing eszközzel, megoldással tudatosan, közvetlenül hozzájárultak a városuk, településük imázsának, ismertségének, elismertségének a növeléséhez.
Az ünnepélyes díjátadóra 2025 február 11-én, Budapesten, a Digitális Marketing Fórum szakmai rendezvényen kerül sor, ahol a Marketing a városfejlesztésben, digitalizáció a városmarketingben” című szakmai konferencián tárgyaljuk a városmarketing alkalmazási kereteit, jó gyakorlatait. További információk, feltételek és pályázatbenyújtás a www.diamondawards.hu/varosmarketing oldalon.
Egy ráckevei huszár Napóleon seregei ellen - Horváth Nepomuki János emlékezete" kiállítás »
Az Argonauta Kutatócsoport nevében ezúton tisztelettel meghívom 2024. november 26-án 14 órára a Bálna Honvédelmi Központ Pálffy-termébe a Horváth Nepomuki János huszárkapitány születésének 250. évfordulója alkalmából az Argonauta Kutatócsoport közreműködésével, a Honvécelmi Minisztérium anyagi támogatásával, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamanit a ráckevei Árpád Múzeum szakmai közreműködésével "Egy ráckevei huszár Napóleon seregei ellen - Horváth Nepomuki János emlékezete" című kiállításhoz elkészült kiállítási katalógus bemutatójára.
Tisztelettel,
Dr. Tóth J. Attila
Argonauta Kutatócsoport
elnök
Gazdag honfoglalás kori leleteket találtak Csévharasztnál »
A Ferenczy Múzeumi Centrum és a Közösségi Régészeti Egyesület együttműködésének keretében került sor 2024 őszén egy újonnan azonosított lelőhelyen végzett tervásatásra Csévharaszt külterületén Giedl Dániel vezetésével. A kutatás a Nemzeti Kulturális Alap és Csévharaszt község önkormányzatának támogatásával valósult meg.
A település tágabb környezete Pest Vármegye déli részének régészeti szempontból eddig kevésbé kutatott területét képezte, így kiemelt jelentőséggel bír, hogy a feltárás során több korszak emlékanyagát ismerhettük meg a bronzkortól egészen a magyar honfoglalás időszakáig. A lelőhelyre az elmúlt években folytatott intenzív talajművelés során felszínre került jelentős mennyiségű honfoglalás kori leletanyag hívta fel a figyelmet, melynek nyomán fémkereső műszeres és klasszikus terepbejárás segítségével, valamint topográfiai adatok elemzésével vette kezdetét a terület alaposabb feltérképezése. Az előkerült leletek, illetve a laza, homokos talajú dombháton feltételezhető temetkezések földművelés általi bolygatása nyilvánvalóvá tették a feltárás szükségességét.
Az ásatás során mindössze 650 négyzetméteren 50 régészeti jelenséget tártunk fel. A kutatás egyik legfontosabb eredménye, hogy a felszíni adatok kiértékelése alapján sikerült lokalizálni azt a gazdag honfoglalás kori női temetkezést, amelyből a korábban napvilágot látott leletek származhatnak. Bár a sírt a szántás jelentős mértékben megbolygatta, abban így is több mint ötven mellékletet tártunk fel, amelyek között megtalálhatóak az elhunyt egykori ruházatát díszítő, változatos kialakítású és funkciójú, aranyozott ezüst kaftánveretek, kerek ruhaveretek, valószínűleg lábbeliveretként szolgáló kis ezüstszegecsek, díszített fülesgombok, valamint a korszak hagyatékában ritkább tárgytípusként számontartható lánctöredékek, illetve egy egyedi kialakítású, kőbetétes ezüstgyűrű is.
Érdekes szakmai adat, hogy e temetkezés sem azonos korú sírsorba, sem sírcsoportba nem illeszkedett, hanem önmagában állva látott napvilágot, így további kutatások szükségesek annak megállapításához, hogy a sír tágabb környezetében rejtőzhetnek-e további honfoglalás kori temetkezések, vagy pedig őseink előttünk ma már ismeretlen okból kifolyólag egykor magányosan temették el a korabeli társadalomban kétségkívül előkelő helyet elfoglaló hölgyet. Számos további sír is feltárásra került, amelyek a római császárkor időszakára, ezen belül a szarmata korra keltezhető temető részletként értelmezhetőek. Bár a korszakban általános jelenségként megfigyelhető sírrablás igen nagy mérteke e sírok túlnyomó többségét sem kerülte el, a napvilágot látott leletanyag így is jelentősnek tekinthető.
Több sírból kerültek elő a szarmata viseletre általánosan jellemző különféle fibulák, ékszerek, övtartozékok és esetenként akár több száz, a női ruházat alsó szegélyének felvarrott díszítéseként szolgáló, különböző méretű és színű gyöngyszem. Gyakoriak voltak a sírokba helyezett kerámia edények is, amelyekbe egykor a túlvilágra szánt étel vagy italmelléklet kerülhetett. Az általánosabb tárgytípusok mellett egy sírból a kutatásban igen kis számban ismert arany rozetták is napvilágot láttak, amelyek a szarmaták legkorábbi magyarországi időszakához, az ún. aranyhorizonthoz köthetőek.
E temető minden irányban túlnyúlik a feltárási felületen, s lehatárolása jövőbeli kutatást igénylő feladat. A honfoglalás kori és szarmata temetkezések mellett nagyobb számban kerültek elő bronzkori urnasírok, amelyek a Vatya-kultúrához köthetőek. A díszített és olykor tállal lefedett urnák egy része kiváló állapotban maradt fent és egyben kiemelhető volt. Ezekről a helyszínen háromdimenziós dokumentációt is készítettünk, majd restaurátor műhelybe szállítottuk, ahol további bontásuk jelenleg is folyamatban van. Szintén bronzkori, de csak további elemzéssel korszakolható pontosabban az a temetkezés is, amelyet bár kiraboltak, de az elhunyt lábánál a sírgödör alján szerencsésen megmaradt egy kerámiaedény társaságában található, szintén nem mindennapi leletnek számító bronztőr.
A környék elmúlt évtizedeinek első tervszerű ásatása rámutatott, hogy a település északi határában található, itt-ott nyárfákkal ölelt szántó szélfútta homokdombját többezer évig választották temetkezési helyül a Kárpát-medencében megtelepedő különféle kultúrák, amelyek sokszínűségéből a jelenlegi kutatás csupán ízelítőt tudott nyújtani. Az előkerült leletek jelentősége és az újabb adatok ugyanakkor egyaránt fontos információkkal járulnak hozzá mind a fenti korszakok, mind a szűkebb régió és a település történetének alaposabb megismeréséhez. A kutatás eredményeit a következő évben kiállítás, szakmai konferencia, valamint kiadvány formájában is szeretnénk közérthető formában a nagyközönség elé tárni, teret adva ezzel a közös munka minél szélesebb körű társadalmi hasznosulásának is.
A lelőhely azonosításában és a feltárási munkálatokban fontos szerepet vállalt Kosztolányi Gyula, Beker Edit és Szabó László civil egyesületi tagok, akik az elmúlt években kitartó társadalmi munkával járultak hozzá a kutatás sikeréhez. Külön köszönettel tartozunk a területet művelő Szabó Imrének, aki a terménybetakarítást is átütemezte, hogy a feltárás időben megkezdődhessen, valamint Pulisch József polgármesternek, aki jó házigazdaként mindenben segítő kezet nyújtott, továbbá fontos szerepet vállalt a feltárás előmozdításában Rajna András régészeti főosztályvezető is. A kutatás szakmai résztvevői és egyben alappillérei Páncsics Petra, Patay Róbert, Lenge Anna, Rupnik László, Jászberényi Mónika, Zsabokorszky Dénes, Décsi Enikő, Bózsa Anikó, Bende Marcell régészek és régésztechnikusok voltak. Végül, de nem utolsó sorban köszönetet érdemelnek a feltárás civil résztvevői, akik nélkül a kutatás nem jöhetett volna létre; Juhászné Andrea, Makai Tamás, Sipos Gergő, Skoda Attila, Kalocsai Zsolt, Tóth István, Klafszky Gábor, Czibulka Ákos, Czibulka Dániel, Herczeg István, Bócz Béla, Gór Dániel Adolf, Sahin Gábor, Bohos Tamás, Fojta József,
Lisztes Eszter, Németh Csongor, Poltl Annamária, Tóth Károly, Cseh István, Cs. Tóth Béla, Jakus Attila, Varga Imre, Vastagné Zsuzsa, Fazekas Gábor, továbbá Turi András bontó brigádja.
Forrás: Közösségi Régészeti Egyesület
www.kozossegiregeszet.hu
Közmeghallgatást tart Pest Vármegye Önkormányzatának Közgyűlése »
Ezúton értesítjük Pest vármegye lakosságát, hogy Pest Vármegye Önkormányzatának Közgyűlése 2024. november 29-én 10 órától közmeghallgatást tart a Vármegyeháza (Budapest V. ker., Városház u. 7.) Kossuth Lajos termében.
A közmeghallgatás során az állampolgárok és a vármegyében érdekelt szervezetek képviselői közérdekű kérdést tehetnek fel és javaslattal fordulhatnak Pest Vármegye Közgyűlésének tagjaihoz és tisztségviselőihez.
Szabó István
Pest Vármegye Közgyűlésének elnöke
Ülésezett a közgyűlés »
A képviselők döntöttek a kitüntető díjakról és a gödi különleges gazdasági övezetben az iparűzési adó mértékéről.
Az október 25-i ülésen a képviselők szavaztak a vármegyenapi kitüntető díjakról. A kitüntetettek névsora még nem nyilvános, a díjazottak a december 6-i Vármegyenapon vehetik át az díjakat.
A képviselők döntöttek a gödi különleges gazdasági övezetben az iparűzési adó mértékéről. A döntés alapján felkérik a közgyűlés elnökét arra, hogy a lehetséges legkorábbi időpontban terjesszen be a közgyűlés elé olyan értelmű rendeletmódosítást, amely a gödi különleges gazdasági övezetben az iparűzési adót az adóalap 2%-ában állapítja meg.
Pest Vármegye Önkormányzatának Közgyűlése döntött arról, hogy a Duna-Tisza Közi Homokhátsági Térségi Fejlesztési Tanács tagjává Bartha Barna képviselőt választja meg a 2024-2029 közötti önkormányzati ciklusra.
A képviselők támogatták azt a javaslatot is, hogy Pest vármegye és a kínai Santung tartomány csereprogramokat és együttműködéseket fog folytatni olyan területeken, mint az üzleti élet és a kereskedelem, a kultúra, a turizmus, az oktatás, a tudomány és a technológia, illetve az egészségügy.
Álláspályázat - térségi főmérnök »
A Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal Elnöki és Területfejlesztési Iroda pályázatot hirdet Közszolgálati jogviszony (Kttv.) keretében térségi főmérnök
munkakör/feladatkör betöltésére.
Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):
• Koordinálja a Pest vármegyei települési önkormányzatokat érintő közlekedési- és közműfejlesztések megvalósítását.
• Felügyeli Pest vármegye területén a sajátos építmények – ide nem értve a honvédelmi és katonai, valamint nemzetbiztonsági célú és rendeltetésű építményeket – önkormányzati fenntartását.
• Segíti a települési önkormányzatokat településüzemeltetési feladataik ellátásában.
• Ellátja mindazon térségi főmérnöki feladatokat, amelyeket jogszabály a térségi főmérnök hatáskörébe/feladatkörébe utal.
• A térségi főmérnök munkáját az országos főmérnök szakmailag irányítja.
• Kapcsolattartás a tervezőkkel és a hatóságokkal az engedélyezési eljárások/tulajdonosi hozzájárulás beszerzések során.
• Részvétel a beruházások műszaki követelményeinek meghatározásában.
• Szakmai javaslatok megfogalmazása a beruházások tervezése és kivitelezése során felmerülő kérdésekben.
• A beruházások tervezése és végrehajtása során felmerülő műszaki kérdések megvitatása és a szükséges szakmai döntések előkészítése.
• Kapcsolattartás, a tervezőkkel, kivitelezőkkel, valamint a hatóságokkal.
• A beruházások műszaki átadása, az átadási dokumentációk ellenőrzése és jóváhagyása.
Betöltendő állás szakmacsoportja: adminisztráció
FEOR besorolás: 2910 Egyéb magasan képzett ügyintéző
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Egyéb
Betöltendő állás jogviszonya: Közszolgálati jogviszony (Kttv.)
Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája: Határozatlan, teljes munkaidő (heti 40 óra)
Munkavégzés helye: Budapest
A munkavégzés pontos helye: Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal, 1052 Budapest, Városház u. 7.
Álláshirdető szervezet bemutatása:
A szervezettel kapcsolatos adatok és információk a pestmegye.hu oldalon találhatók.
A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információk:
• Az erkölcsi bizonyítvány benyújtása kizárólag a köztisztviselői állásra kiválasztott pályázó részéről szükséges.
• A motivációs levélbe kérjük feltüntetni a bruttó bérigényt.
• Az adatkezelési nyilatkozatot INNEN tudják letölteni, kérjük ezt nyújtsák be a pályázati anyaghoz.
• A próbaidő mértéke: 6 hónap.
• A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény rendelkezései, valamint a(z) a Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók.
Feltételek, Előnyök,
Pályázati feltételek:
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
• büntetlen előélet
• cselekvőképesség
• magyar állampolgárság
Elvárt végzettség/képesítés:
Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Egyéb végzettség, okleveles építőmérnök, okleveles építészmérnök vagy azokkal egyenértékű szakképzettség.
Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
• Felhasználói szintű számítógépes ismeretek, az MS Office magabiztos használata (Excel, Word, Power Point).
• Jó kommunikációs készség, írásban és szóban egyaránt.
• Önálló, felelősségteljes munkavégzés.
• Precizitás és pontosság.
• Legalább ötéves területrendezési, településtervezési vagy tájépítészeti tervezési tevékenységben, vagy ezek igazgatásában, oktatásában eltöltött szakmai gyakorlati idővel rendelkezik.
Pályázat elbírálása során előnyt jelent:
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?: Nem
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?: Nem
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
• végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
• motivációs levél
• adatkezelési nyilatkozat
• fényképpel ellátott szakmai önéletrajz
A pályázat benyújtásának határideje: 2024. november 4. 12:00
A pályázatok benyújtásának módja: Elektronikus úton Wojakiewitz Éva részére a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen keresztül.
Kérjük, hogy szíveskedjenek 1235-1/2024. iktatószámot az email tárgy részében feltüntetni.
A pályázat elbírálásának módja: Személyes interjú, megbeszélés után történő kiválasztással
A pályázat elbírálásának határideje: 2024. november 8.
A pályázati kiírás további közzétételének helye: www.pestmegye.hu, https://kozszolgallas.ksz.gov.hu/
Állás tervezett betöltésének időpontja: 2024.11.11
A publikálás időpontja: 2024. október 21.
www.pestmegye.hu
Közmeghallgatást tartanak a Pest vármegyei románok »
A Pest Vármegyei Román Területi Nemzetiségi Önkormányzat Közgyűlése 2024. október 25-én (pénteken) 16.00 órától közmeghallgatást tart.
Helyszín: Pest Vármegyei Önkormányzat Hivatala, Budapest, V. kerület, Városház utca 7. (Török Ignác terem).
Az állampolgárok és a helyben érdekelt szervezetek képviselői közérdekű ügyekben közvetlenül terjeszthetik elő kérdéseiket, illetve tehetik meg javaslataikat a Közgyűlésnek.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Roxin Anna Ilona
elnök
Helyi humán fejlesztések pályázat (TOP_Plusz-3.1.3-23) - Szolgáltatási Út Térkép és Vármegyei Esélyteremtő Paktum elfogadása »
A Helyi humán fejlesztések támogatási felhívás (TOP_Plusz-3.1.3-23) keretében elkészült a Szolgáltatási Út Térkép és a Vármegyei Esélyteremtő Paktum is.
A Vármegyei Felzárkózási Fórum szeptember 27-én fogadta el a Szolgáltatási Út Térképet, valamint a Vármegyei Esélyteremtő Paktumot. (Link a szövegben)
A fenti két dokumentum az Irányító Hatóság által jóváhagyott módszertani út alapján került felülvizsgálatra.
A korábbi Szolgáltatási Út Térkép és Vármegyei Esélyteremtő Paktum az alábbi linken érhető el. (Link a szövegben)
Virágos Csemő -
the flowery settlement
Nemzetközi ezüst-díj 2019 |
|
Magyarországi első hely 2018 |
|
Nemzetközi bronz-díj 1998 |
|
Magyarországi első hely 1997 |
Ügyintézés
Csemői himnusz
id. Olgyay Györgyné és
Olgyay Gábor szerzeménye:
Készült Csemő Község megalakulásának 50. évfordulójára 2002-ben.
Csemői mise
Olgyay Gábor szerzeménye:
Készült Csemő Község megalakulásának 70. évfordulójára 2022-ben.